Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

kosta@antenna5.fm
Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1948-во Лондон роден е басистот на групата Yes, Chris Squaer
  • 1967-магазинот "New Musical Express" објавува дека Stevie Winwood и неговиот брат Muff ќе ги напуштат Spencer Davis Group по 4 годишно членување. Winwood подоцна ќе биде дел од основачите на Traffic.
  • 1978-USA No1 Andy Gibb - (Love Is) Thicker Than Water
  • 1944-во Охајо роден е Bobby Womack. Неговата песна It’s All Over Now е еден од првите хитови на Rolling Stones
  • 1986-Richard Manuel од The Band се беси на 41 годишна возраст.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје