Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1945 - роден е гитаристот на Deep Purple, Ritchie Blackmore
  • 1974 - Pete Townshend настапува на добротворен концерт, за првпат како солист надвор од the Who.
  • 1976 - Motown Records и Stevie Wonder потпишуваат договор вреден 13 милиони долари.
  • 1983 - од предозираност со дрога на 29 години умира Pete Farndon од Pretenders. Беше отпуштен од бендот една година претходно поради проблеми со дрога.
  • 1967 - Polydor Records ја издаваат првата снимка на Bee Gees создадена во Англија, "New York mining Disaster 1941". Пропратена е со промотивен слоган кој ја претставува групата како "Најзначаен талент по Beatles-и".
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје