Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1996 - Гитаристот Slash објавува дека не е повеќе дел од Guns N' Roses.
  • 1970 - Michelle Gilliam од Mamas and the Papas се мажи со актерот Dennis Hopper и бракот трае цели - 8 дена.
  • 1987 - Fleetwood Mac доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Tango In The Night'.
  • 1966 - Роден е Adam Horovitz, односно Ad- Rock од Beastie Boys.
  • 1990 - За време на настап во Вашингтон, Billy Idol фрлил 600 мртви риби во соблекувалната на Faith No More. Тие пак, на провокацијата возвратиле со тоа што се прошетале голи на сцената додека траел настапот на Idol.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје