Антена 5 Тим

Кире

Кире Синадинновски

Веб администратор, Програмски реализатор, Спортски новинар

Па да не се фалам J ама најдобар DJ сум во Антена 5 помеѓу веб мајсторите J. Покрај музикава ептен сакам и спорт. Во слободно време, кога ќе го најдам, дремам на интернет.

kire@antenna5.fm
Стил
pop, italo, dance
Фаворити
Tizziano Ferro, Madonna, Kylie Minogue, Laura Pausini, Lady Gaga
Специјалност
web
Песни
Keane  Everybody's changing, Madonna – Give It To Me
Музички времеплов
  • 2001 - USА No.1 Shaggy 'Angel'
  • 1972 - Roberta Flack започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'First Take.'
  • 1989 - Gloria Estefan & Miami Sound Machine доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Anything For You.'
  • 1989 - USА No.1 Mike And The Mechanics 'The Living Years'
  • 1967 - USА No.1 Turtles 'Happy Together'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје