Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • 1961 - Роден е Roland Orzabal, пејач, текстописец и гитарист во Tears For Fears.
  • 1970 - Creedence Clearwater Revival започнуваат 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cosmo's Factory'.
  • 1999 - Travis го добиваат првиот британски бр.1 албум 'The Man Who'.
  • 1963 - Роден е James Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје