Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1975-издаден е албумот "Young Americans" на David Bowie.
  • 1969-синглот "Dizzy" на Tommy's Roe се здобива со златен сертификат за продажба од милион копии.
  • 1969-The Who во Британија го издаваат албумот "Pinball Wizard". Тоа е прво нешто што јавноста ќе го слушне како дел од рок операта "Tommy".
  • 1955-Blue Suede Shoes на Carl Perkins влегува на R&B листата во Америка.
  • 1973-Traffic добиваат златен сертификат за албумот "Shootout at the Fantasy Factory", нивно последно LP во проширен состав.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје