Емисии


Музички времеплов
  • 1950 - Роден е соул пејачот Teddy Pendergrass (1978 USА No.25 'Close The Door', 1994 UK No.35 'The More I Get The More I Want').
  • 2000 - UK No.1 Melanie C 'Never Be The Same The Again'
  • 2000 - Santana започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Supernatural.'
  • 1944 - Родена е Diane Earle, односно Diana Ross, членка на Supremes (1964 UK & USА No.1 'Baby Love' и уште над 20 други USА & UK Top 40 хитови) и соло изведувачка (1980 USА No.1 'Upside Down, 1986 UK No.1 'Chain Reaction').
  • 1983 - UK No.1 Duran Duran 'Is There Something I Should Know'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје