Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1949 - Роден е Mark Knopfler, гитарист и вокалист во Dire Straits.
  • 1964 - Првиот филм на Beatles, ‘A Hard Days Night’ започнува да се прикажува во 500 американски кина.
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
  • 2001 - USА No.1 Alicia Keys 'Fallin'
  • 1984 - На затворањето на Летните олимписки игри во Лос Анџелес, Lionel Richie ја изведува 'All Night Long'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје