Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1959 - По еден концерт, четворица членови на Platters се уапсени, зашто биле пронајдени со 4 разголени 19-годишни девојки (3 од нив биле бели). Скандалот е причина што американските радија почнуваат масовно да ги отстрануваат песните на Patters од плеј листите.
  • 1961 - UK No.1 Helen Shapiro 'You Don't Know' (со 14 години Shapiro станува најмладиот сопственик на бр.1 хит).
  • 1997 - Puff Daddy & the Family доаѓаат на првото место на американската албумска листа со 'No Way Out.'
  • 1968 - UЅА No.1 Cream 'Wheels Of Fire'
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје