Топ Листи


Музички времеплов
  • 1949 - Роден е Andy Cresswell-Davis од Korgis (1980 UK No.5 'Everybody's Got To Learn Sometime').
  • 1983 - Kajagoogoo го отпуштаат вокалистот Limahl, кој започнува соло кариера.
  • 1947 - Роден е Ian Anderson од Jethro Tull.
  • 1947 - Родена е Ronnie Spector од Ronettes (1963 USА No.2 & UK No.4 'Be My Baby'). Сопруга на продуцентот Phil Spector.
  • 1968 - UЅА No.1 Cream 'Wheels Of Fire'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје