Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1951 - Родена е Ann Wilson, вокалистка Heart (1987 US No.1 & UK No.3 'Alone').
  • 1968 - UK No.1 Rolling Stones 'Jumpin' Jack Flash'
  • 1967 - На интервју Paul McCartney признава дека земал дрога LSD.
  • 1987 - Guns N' Roses за првпат настапуваат во В.Британија.
  • 1965 - USА No.1 Four Tops 'I Can't Help Myself'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје