Антена 5 Тим

Славе

Славе Спасовски

Продуцент

Поголемиот дел од денот го поминувам во стискање копчиња J.

slave@antenna5.fm
Стил
Chillout,Chillhouse, Dance, Rock, R&B,Pop
Фаворити
Bob Marley, Moby, Chemical Brothers, Bob Sinclar, Roger Sanchez, Martin Solveig
Специјалност
Џинглови, најави за емисии
Песни
Koop  Koop Islands Blues, Africanism All Stars  Summer Moon; Red Hot Chili Peppers  Under The Bridge
Музички времеплов
  • 1955 - Роден е Nicky 'Topper' Headon од The Clash.
  • 1964 - USА No.1 Beatles 'Love Me Do'
  • 1964 - Роден е Tom Morello, гитарист во Rage Against The Machine (1996 USА No.1 албум 'Evil Empire').
  • 1992 - Paul Simon се жени со пејачката Edie Brickell.
  • 1970 - USА No.1 Ray Stevens 'Everything Is Beautiful'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје