Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1990 - David Bowie го добива седмиот британски бр.1 албум 'Changes Bowie'.
  • 1984 - USА No.1 Kenny Loggins 'Footloose'
  • 1979 - Greatest Hits Vol 2' на Barbra Streisand станува нејзиниот прв британски бр.1 албум.
  • 2001 - На Whitney Houston и сопругот Bobby Brown доживотно им се забранет влез во холивудски хотел, зашто ја искршиле собата во која престојувале.
  • 1967 - Jimi Hendrix ја пали гитарата во живо на сцена додека настапува во Лондон.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје