Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1989 - Debbie Gibson започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Electric Youth'.
  • 2000 - Американскиот суд јавно објавува документи на ФБИ, преку кои се открива дека John Lennon ги поддржувал ирските републиканци. Британската влада барала ваквите документи да останат тајни.
  • 1980 - Во интервју, членот на Rolling Stoneѕ, Bill Wyman, најавува дека ќе ја напушти групата по две години, на нивната 20-годишнина од опстојувањето. Сепак ќе си замине од групата дури по 11 години.
  • 1956 - USА No.1 Platters 'The Great Pretender'
  • 1967 - USА No.1 Buckinghams 'Kind Of A Drag'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје