Kideko x Tinie Tempah x Becky G - Dum Dum


Музички времеплов
  • 1961 - UK No.1 Temperance Seven 'You're Driving Me Crazy'
  • 1947 - Роден е Mitchel Margo од The Tokens (1961 US No.1 & UK No.11 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 1926 - Роден е џезерот и композитор Miles Davis. Бил големо влијание во џез музиката.
  • 1958 - Роден е пејачот, текстописец и гитарист во The Jam и познат соло изведувач, Paul Weller.
  • 1985 - USА No.1 Wham! 'Everything She Wants'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје