6. BROSS - Meraki (Original mix)


Музички времеплов
  • 1964 - Во музејот Madame Tussauds во Лондон откриени се восочните фигури на членовите на Beatles, првите поп ѕвезди со ваква почест.
  • 1987 - UK No.1 Mel and Kim 'Respectable'
  • 1969 - Родена е Cheryl James или Salt од Salt-n-Pepa (1991 UK No.2 'Let's Talk About Sex').
  • 2004 - Usher го добива вториот британски бр.1 албум ‘Confessions’.
  • 1970 - UK No.1 Simon & Garfunkel 'Bridge Over Troubled Water' (единствен UK No.1 за дуото)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје