9. Guy Mantzur, Khen - Where Is Home


Музички времеплов
  • 1981 - USА No.1 Blondie 'Rapture'
  • 1964 - Во музејот Madame Tussauds во Лондон откриени се восочните фигури на членовите на Beatles, првите поп ѕвезди со ваква почест.
  • 1969 - Родена е Cheryl James или Salt од Salt-n-Pepa (1991 UK No.2 'Let's Talk About Sex').
  • 1987 - UK No.1 Mel and Kim 'Respectable'
  • 2001 - Артистот порано познат како Puffy и Puff Daddy изјавува за MTV дека во иднина сака да биде нарекуван P. Diddy.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје