1. Davi - Stargazer


Музички времеплов
  • 1987 - UK No.1 Mel and Kim 'Respectable'
  • 2001 - Артистот порано познат како Puffy и Puff Daddy изјавува за MTV дека во иднина сака да биде нарекуван P. Diddy.
  • 1948 - Роден е John Evans од Jethro Tull (1969 UK No.3 & USА No.11 'Living In The Past').
  • 1945 - Роден е Chuck Portz од The Turtles (1967 USА No.1 'Happy Together', 1967 UK No.4 'She'd Rather Be With Me').
  • 1981 - USА No.1 Blondie 'Rapture'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје