Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 1988 - во сообраќајка загинува Dave Prater, од Sam & Dave.
  • 1989 - басистот на Rolling Stones, Bill Wyman објавува дека ќе се жени со 19 годишната Mandy Smith.
  • 1983 - UK No1 David Bowie “Let’s Dance” 3 w.
  • 1966 - издаден е хитот "When A Man Loves A Woman" на Percy Sledge.
  • 1994 - USA No1 R. Kelly “Bump ‘N’ Grind” 6 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје