Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1993 - На аукција во Лондон продадени се 4 костими 'Супер херој' кои им припаѓале на членовите на Kiss.
  • 1952 - Роден е вокалистот и гитарист на Talking Heads, David Byrne.
  • 1977 - Talking Heads настапуваат во Лондон. Brian Eno е во публиката и воодушевен, решава да им биде продуцент.
  • 1973 - Родена е американската пејачка Shanice (1992 US & UK No.2 'I Love Your Smile').
  • 1966 - Роден е Mike Inez од Alice In Chains
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје