5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1994 - UK No1 Take That “Everything Changes” 2 w.
  • 1988 - во сообраќајка загинува Dave Prater, од Sam & Dave.
  • 1958 - Bill Haley and the Comets ја започнуваат првата турнеја во Јужна АМерика.
  • 1994 - USA No1 R. Kelly “Bump ‘N’ Grind” 6 w.
  • 1989 - басистот на Rolling Stones, Bill Wyman објавува дека ќе се жени со 19 годишната Mandy Smith.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје