Топ Листи


Музички времеплов
  • 1995 - USА No.1 Bryan Adams 'Have You Ever Really Loved A Woman'
  • 1967 - USА No.1 Aretha Franklin 'Respect'
  • 1972 - USА No.1 Staple Singers 'I'll Take You There'
  • 1946 - Роден е Ian Hunter, вокалист и гитарист во Mott The Hoople.
  • 1974 - Роден е Kelly Jones, вокалист и гитарист во Stereophonics.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје