4. Harry Styles - Falling


Музички времеплов
  • 1971 - Роден е Stefan Lessard, басист во Dave Matthews Band.
  • 1988 - Tracy Chapman доаѓа на првото место на американската албумска листа со албумот што го носи нејзиното име.
  • 1993 - По претрес во неговата куќа во Сиетл, уапсен е Kurt Cobain поради поседување колекција огнено оружје.
  • 1942 - Основана е издавачката компанија Capitol Records од Glenn Wallichs, човекот кој ја создал „уметноста“ на промовирање нови песни со испраќање копии од новите изданија до диџеите.
  • 2000 - Bon Jovi доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Crush'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје