30. SZA feat Justin Timberlake - The Other Side


Музички времеплов
  • 1993 - По претрес во неговата куќа во Сиетл, уапсен е Kurt Cobain поради поседување колекција огнено оружје.
  • 1975 - Rolling Stones стануваат првиот рок бенд што добива одликување за продажбата на албумите во Русија.
  • 1983 - UK No.1 Police 'Every Breath You Take'
  • 2000 - Bon Jovi доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Crush'.
  • 1988 - Tracy Chapman доаѓа на првото место на американската албумска листа со албумот што го носи нејзиното име.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје