19. Edelbrook - Numb


Музички времеплов
  • 1971 - Роден е Stefan Lessard, басист во Dave Matthews Band.
  • 1993 - По претрес во неговата куќа во Сиетл, уапсен е Kurt Cobain поради поседување колекција огнено оружје.
  • 1988 - Tracy Chapman доаѓа на првото место на американската албумска листа со албумот што го носи нејзиното име.
  • 2004 - USA No.1 Fantasia 'I Believe'
  • 1975 - Rolling Stones стануваат првиот рок бенд што добива одликување за продажбата на албумите во Русија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје