Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1957 - Родена е Cindy Wilson од B-52's (1990 UK No.2 & USА No.3 'Love Shack').
  • 1974 - Пејачот и текстописецот Bobby Bloom смртно се застрелува во главата. Имал 28 години (1970 USА No.8 & UK No.3 'Montego Bay').
  • 1986 - George Michael објавува дека во текот на летото Wham! Официјално ќе се разидат.
  • 1972 - George и Patti Harrison преживуваат сообраќајна несреќа. Patti неколку денови е во несвест.
  • 1998 - UK No.1 Cornershop 'Brimful Of Asher'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје