Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1918 - родена е Ella Fitzgerald, позната по т.н. скат пеење.
  • 1977 - Elvis Presley настапува во Мичиген. Снимката од концертот ќе биде последното нешто снимено од Кралот.
  • 2000 - како дел од ТВ шоу во Лондон, Eric Clapton за првпат по 29 години има настап со својот колега од Derek & the Dominos, Bobby Whitlock.
  • 1970 - USA No1 Jacksons Five “ABC” 2 w.
  • 1968 - Beatles одбиваат да настапат за англиската кралица на шоуто на фондацијата British Olympic Appeal, причина – не пеат на добротворни концерти.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје