Антена 5 Тим

Томи

Томислав Јовановски

Систем администратор

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1987 - Whitney Houston започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа со второто LP, 'Whitney'.
  • 1940 - Роден е Bobby Freeman (1958 US & UK No.5 'Do You Want To Dance').
  • 1949 - Роден е Dennis Locorriere, гитарист во Dr Hook (1972 USА No.5 & UK No.2 'Sylvia's Mother' и уште 9 други американски топ 40 хитови).
  • 1975 - John Lennon го има последниот ТВ настап во својот живот.
  • 1951 - Роден е Howard Lees од Heart (1987 US & UK No.3 'Alone').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје