Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1998 - UK No.1 Cornershop 'Brimful Of Asher'
  • 1986 - George Michael објавува дека во текот на летото Wham! Официјално ќе се разидат.
  • 1981 - UЅА No.1 Eddie Rabbitt 'I Love A Rainy Night'
  • 1968 - На 25 години, Frankie Lymon пронајден е мртов во куќата на својата мајка во Њујорк, откако претходно се предозирал со дрога.
  • 1942 - Роден е Brian Jones, гитарист во Rolling Stones.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје