Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1981 - UЅА No.1 Eddie Rabbitt 'I Love A Rainy Night'
  • 1942 - Роден е Brian Jones, гитарист во Rolling Stones.
  • 1968 - UK No.1 Esther & Abi Ofarim 'Cinderella Rockefella'
  • 1972 - George и Patti Harrison преживуваат сообраќајна несреќа. Patti неколку денови е во несвест.
  • 1974 - Пејачот и текстописецот Bobby Bloom смртно се застрелува во главата. Имал 28 години (1970 USА No.8 & UK No.3 'Montego Bay').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје