Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 2002 - на 30 години во сообраќајка загинува Lisa "Left Eye" Lopes, од женската Р&Б група TLC.
  • 1964 - на билбордовата Hot 100 листа доаѓа Dionne Warwick со "Walk on By".
  • 1985 - бродвејско деби за мјузиклот “Big River” на Roger Miller.
  • 1999 - откако бил застрелан неколку пати и пренесен во болница Roger Troutman починува на 47 години.
  • 1992 - USA No1 Kris Kross “Jump” 8 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје