Like I Love You - Lost Frequencies


Музички времеплов
  • 1986 - George Michael објавува дека во текот на летото Wham! Официјално ќе се разидат.
  • 1968 - На 25 години, Frankie Lymon пронајден е мртов во куќата на својата мајка во Њујорк, откако претходно се предозирал со дрога.
  • 1968 - UK No.1 Esther & Abi Ofarim 'Cinderella Rockefella'
  • 1994 - Во лондонскиот Royal Albert Hall Eric Clapton го има својот 100-ти настап. Учествува на добротворниот концерт 'Children In Crisis'.
  • 1972 - George и Patti Harrison преживуваат сообраќајна несреќа. Patti неколку денови е во несвест.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје