Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1968 - UK No.1 Esther & Abi Ofarim 'Cinderella Rockefella'
  • 1972 - George и Patti Harrison преживуваат сообраќајна несреќа. Patti неколку денови е во несвест.
  • 1977 - Додека настапувал во живо на концерт, Ray Charles е нападнат од член на публиката кој се обидел да го удави со јаже.
  • 1968 - На 25 години, Frankie Lymon пронајден е мртов во куќата на својата мајка во Њујорк, откако претходно се предозирал со дрога.
  • 1998 - UЅА No.1 Celine Dion 'My Heart Will Go On'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје