Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1943 - Роден е Reg Presley од The Troggs (1966 US No.1 & UK No.2 'Wild Thing'). Автор на класиката 'Love Is All Around' со која Wet Wet Wet во 1994 година поминаа 15 недели на првото место на британската топ листа.
  • 1993 - Холандското дуо 2 Unlimited се искачува на првото место на британската албумска листа со 'No Limits'.
  • 1993 - UK No.1 UB40 ('I Can't Help) Falling In Love With You'
  • 1982 - UK No.1 Adam Ant 'Goody Two Shoes'
  • 1951 - Роден е Brad Delp, гитарист и вокалист во Boston (1977 UK No.22 'More Than A Feeling', 1986 USА No.1 'Amanda').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје