Антена 5 Тим

Марио

Марјан Гушев

Менаџер

marjan@antenna5.fm
Стил
rock, pop, dance
Фаворити
Dire Straits, Chris Rea
Специјалност
Компјутери
Песни
Музички времеплов
  • 1962 - Pete Best е отпуштен од Beatles и е заменет со Ringo Starr.
  • 1958 - Родена е пејачката и актерка Madonna Louise Veronica Ciccone или само Madonna.
  • 1915 - Роден е Al Hibbler, познат по оригиналната изведба на 'Unchained Melody'.
  • 1997 - По повод 20-годишнината од смртта на Elvis Presley, над 30.000 обожаватели се собираат во Мемфис, Тенеси за да учествуваат во 10-минутното кружење во знак на жалост околу неговиот гроб.
  • 1968 - Роден е раперот LL Cool J.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје