Антена 5 Тим

Томи

Томислав Јовановски

Систем администратор

tomi@antenna5.fm
Стил
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 2001 - Умира пејачот и ТВ презентер Perry Como.
  • 2002 - UK No.1 Ronan Keating 'If Tomorrow Never Comes'
  • 1964 - Beach Boys го добиваат првиот американски бр1 албум 'Beach Boys Concert'.
  • 1948 - Роден е Steve Winwood, вокалист и клавијатурист во Spencer Davis Group, Traffic, Blind Faith, а познат и како соло изведувач.
  • 1984 - USА No.1 Lionel Richie 'Hello'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје