Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1974 - UK No.1 Charles Aznavour 'She'
  • 1975 - Американскиот пејач и текстописец Tim Buckley умира од предозираност со хероин и морфиум.
  • 1965 - Тапанистот на Rolling Stones, Charlie Watts купува куќа од 16 век.
  • 1999 - Michael Jackson паѓа и се здобива со неколку повреди откако се срушил мост на сцената на концерт во Германија. За време на несреќата Jacko ја пеел 'Earth Song'.
  • 1985 - David Bowie и Mick Jagger ја снимаат 'Dancing In The Street' за претстојниот добротворен концерт 'Live Aid'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје