Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

kosta@antenna5.fm
Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1977 - Elvis Presley пронајден е мртов на подот во бањата на неговата девојка Ginger Alden. Починал на 42 години од срцев удар додека во бањата ја читал книгата 'Научна потрага по Исус'.
  • 1985 - Во Малибу Madonna се мажи со актерот Sean Penn. Се разведуваат следната година.
  • 1953 - Роден е James Taylor од Kool & The Gang.
  • 1958 - Родена е пејачката и актерка Madonna Louise Veronica Ciccone или само Madonna.
  • 1975 - UK No.1 Stylistics 'Can't Give You Anything (But My Love)'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје