Антена 5 Тим

DJ Dynamite

Зоран Петров

Директор

petrov@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
DR.John, Errol Brown
Специјалност
Professional D.J., jingles
Песни
Музички времеплов
  • 2002 - UK No.1 Ronan Keating 'If Tomorrow Never Comes'
  • 2001 - Умира пејачот и ТВ презентер Perry Como.
  • 1967 - Во Велика Британија издаден е деби албумот на Jimi Hendrix, 'Are You Experienced'.
  • 1971 - Mick Jagger се жени со Bianca Macias. Се разведуваат по 6 години.
  • 1948 - Роден е Steve Winwood, вокалист и клавијатурист во Spencer Davis Group, Traffic, Blind Faith, а познат и како соло изведувач.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје