Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1928 - Роден е Rosemary Clooney (1954 UK No.1 'This Ole House').
  • 1967 - Роден е Junior Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1992 - Iron Maiden го добиваат третиот британски бр. 1 албум 'Fear Of The Dark'.
  • 2002 - Во Лондон е премиерата на претставата 'Up For Grabs' со Madonna во главната улога. Публиката се жали дека гласот и бил тивок и не се разбирале репликите што ги кажува.
  • 1974 - George Harrison го објавува лансирањето на сопствената издавачка куќа 'Dark Horse'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје