Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1966 - издаден е хитот "When A Man Loves A Woman" на Percy Sledge.
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • 1989 - басистот на Rolling Stones, Bill Wyman објавува дека ќе се жени со 19 годишната Mandy Smith.
  • 1988 - во сообраќајка загинува Dave Prater, од Sam & Dave.
  • 1994 - UK No1 Take That “Everything Changes” 2 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје