Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1961 - UK No.1 Del Shannon 'Runaway'
  • 2000 - Мајка му на Eminem го тужи својот син со 10 милиони долари оштета за навреда на личноста со стиховите "Мајка ми пуши повеќе травки и од мене" дел од хитот на раперот 'My Name Is'.
  • 2004 - Courtney Love добива укор од судот во Лос Анџелес зашто доцнела 5 часа на сослушување. Обвинета е зашто додека била под дејство на дрога нападнала недолжна жртва.
  • 1996 - Одликувања од британската Кралица добиваат продуцентот George Martin и Van Morrison.
  • 1975 - Американскиот пејач и текстописец Tim Buckley умира од предозираност со хероин и морфиум.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје