Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1971 - Саундтракот на 'Jesus Christ Superstar' доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • 1993 - Buddy Holly & Crickets доаѓа на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Words of Love'.
  • 2000 - UK No.1 All Saints 'Pure Shores'
  • 1960 - Роден е Mark Reilly, Matt Bianco (1988 UK No.11 'Don't Blame It On That Girl').
  • 1980 - Bon Scott од AC/DC проглсен е за мртов кога е донесено неговото тело во лондонска болница, по голема пијанка. Според лекарите, пејачот се опијанил до смрт.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје