Halsey - Without Me


Музички времеплов
  • 1967 - Роден е Kurt Cobain, гитарист и вокалист во Nirvana (1991 UK No.7 & 1992 USА No.6 'Smells Like Teen Spirit' од албумот 'Nevermind', кој мине над 2 години на британската топ листа).
  • 1988 - UK No.1 Kylie Minogue 'I Should Be So Lucky'
  • 1985 - Родена е Volkova Olegovna од Tatu (2003 UK No.1 'All The Things She Said)'.
  • 1978 - UK No.1 Abba 'Take A Chance On Me'
  • 1964 - UK No.1 Bachelors 'Diane'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје