Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1934 - Родена е пејачката и актерка Shirley Jones од Partridge Family (1970 USА No.1 'I Think I Love You', 1972 UK No.3 'Breaking Up Is Hard To Do')
  • 2002 - Celine Dion го добива петтиот британски бр.1 албум 'A New Day Has Come'.
  • 1990 - UK No.1 Snap! 'The Power'
  • 1967 - Jimi Hendrix ја пали гитарата во живо на сцена додека настапува во Лондон.
  • 1995 - Jimmy Page за малку одбегнува да биде прободен со нож од обожавател кој се искачил на сцена додека настапувал во Мичиген. Обожавателот бил спречен од двајца телохранители, кои ги повредил со ножот. По инцидентот и објаснил на полицијата дека сакал да го убие Jimmy Page зашто музиката што ја свирел била сатанистичка.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје