Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1991 - Bob Dylan добива награда за животно дело на 33-то доделување на Греми наградите.
  • 1988 - UK No.1 Kylie Minogue 'I Should Be So Lucky'
  • 1985 - Родена е Volkova Olegovna од Tatu (2003 UK No.1 'All The Things She Said)'.
  • 1960 - Роден е Mark Reilly, Matt Bianco (1988 UK No.11 'Don't Blame It On That Girl').
  • 1980 - Bon Scott од AC/DC проглсен е за мртов кога е донесено неговото тело во лондонска болница, по голема пијанка. Според лекарите, пејачот се опијанил до смрт.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје