Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1980 - Bon Scott од AC/DC проглсен е за мртов кога е донесено неговото тело во лондонска болница, по голема пијанка. Според лекарите, пејачот се опијанил до смрт.
  • 2000 - UK No.1 All Saints 'Pure Shores'
  • 1991 - Bob Dylan добива награда за животно дело на 33-то доделување на Греми наградите.
  • 1960 - Роден е Mark Reilly, Matt Bianco (1988 UK No.11 'Don't Blame It On That Girl').
  • 1978 - UK No.1 Abba 'Take A Chance On Me'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје