5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1990 - UK No1 Madonna “Vogue” 4 w.
  • 1983 - од предозираност со дрога на 29 години умира Pete Farndon од Pretenders. Беше отпуштен од бендот една година претходно поради проблеми со дрога.
  • 1980 - "Born to Run" на Bruce Springsteen е прогласена за официјална химна на државата Њу Џерси.
  • 1974 - Pete Townshend настапува на добротворен концерт, за првпат како солист надвор од the Who.
  • 1979 - UK No1 Art Garfunkel “Bright Eyes” 6 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје