Halsey - Without Me


Музички времеплов
  • 1980 - "Born to Run" на Bruce Springsteen е прогласена за официјална химна на државата Њу Џерси.
  • 1990 - UK No1 Madonna “Vogue” 4 w.
  • 2001 - USA No1 Janet “All For You” 7 w.
  • 1976 - Motown Records и Stevie Wonder потпишуваат договор вреден 13 милиони долари.
  • 1983 - од предозираност со дрога на 29 години умира Pete Farndon од Pretenders. Беше отпуштен од бендот една година претходно поради проблеми со дрога.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје