Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1874 - Џуљермо Маркони го пронашол радиото. Прв слушател на првата радио програма е неговата жена.
  • 1964 - на билбордовата Hot 100 листа доаѓа Dionne Warwick со "Walk on By".
  • 1992 - USA No1 Kris Kross “Jump” 8 w.
  • 1987 - UK No1 Madonna”La Isla Bonita” 2 w.
  • 1918 - родена е Ella Fitzgerald, позната по т.н. скат пеење.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје